Fundacja

Efekty prac konserwatorów i mechaników naszego Aero Club można podziwiać od lat na piknikach lotnicznych w Polsce i Europie.

JB Aviation jest pomysłodawcą i założycielem Fundacji Zabytki Polskiego Nieba, której celem jest popularyzacja polskiej i światowej historii, tradycji i techniki lotniczej. Ważnym celem organizacji jest działalność edukacyjna i przede wszystkim przywracanie zabytkowych maszyn do tzw. stanu lotnego czyli rekonstruowanie nieistniejących już egzemplarzy i działalność muzealna.

Efekty pracy konserwatorów i mechaników, setek godzin poświęconych przywracaniu starych maszyn niebu można zobaczyć dziś na piknikach lotniczych w całej Polsce oraz na imprezach zagranicznych. Życie i prace Fundacji można śledzić na bieżąco na stronie Facebook. Od 2011 roku Prezes Fundacji, Jan Borowski, jest polskim ambasadorem ogólnoeuropejskiej organizacji European Federation Historic Aviation.

Osiągnięcia:
- przywrócenie do stanu lotnego samolotu TS-8 Bies,
- restauracja samolotu Jakowlew Jak-11,
- odtwarzanie planów słynnego polskiego samolotu RWD-9,
- rekonstrukcja motoszybowca BĄK II

JB Aviation to przede wszystkim ludzie i ich pasja. Firma od lat skupia wokół siebie niezwykłych ludzi i osobowości związane z lotnictwem. Z inicjatywy Stanisława Borowskiego powstał cykl wywiadów „Ludzie lotnictwa” przedstawiający niezwykle historie osób, których łączy wspólna pasja do latania. Ich wiedza, charyzma, talent, niezwykłe doświadczenia są inspiracją dla kolejnych pokoleń pilotów, mechaników, konserwatorów i fanów.

Obróć urządzenie, aby przeglądać naszą stronę