Na terenie JB Aviation, 15 km od Warszawy na terenie gminy Konstancin Jeziorna, znajduje się największa prywatna baza lotnicza w Polsce.
Duża i nowoczesna powierzchnia hangarowa (ponad 3500 m2) na ponad 40 samolotów
    JB Aviation to przede wszystkim ludzie i ich pasja
Jan Borowski jest polskim ambasadorem ogólnoeuropejskiej organizacji European Federation Historic Aviation
Na terenie Aero Clubu znajduję się trawiaste lądowisko i lotnisko dla śmigłowców

AERO CLUB JB Aviation to również jedna z największych stacji obsługi lotnictwa ogólnego, która spełnia najwyższe standardy europejskie z zakresu serwisu statków powietrznych co zostało potwierdzone certyfikatem organizacji kompleksowej zdatności do lotu (CAO) nr PL.CAO.0073, wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Należąca do AERO CLUB JB Aviation PART 145 jako jedyna w Polsce posiada autoryzację producentów: Piper, Diamondi, Bell oraz jest jedną z sześciu w Europie dla użytkowników elitarnej marki Pilatus.

Wykwalifikowany i doświadczony personel techniczny AERO CLUB obsługuje niemal wszystkie dostępne w Polsce typy statków powietrznych GA: popularne samoloty Cessna (172, 182, 206), Diamond (DV20, DA20, DA40), Piper (PA-28, PA-32, PA-34) oraz ekskluzywne turbośmigłowe Pilatus PC-12, Piper M500 czy M600 i dwusilnikowe Diamond DA42 Twin Star oraz turbinowe śmigłowce Bell.

Na terenie AERO CLUBU znajduje się:

  • Duża i nowoczesna powierzchnia hangarowa (ponad 3500 m2) na ponad 40 samolotów
  • Trawiaste lądowisko o długości 850 m
  • Doskonałe zaplecze techniczne
  • Całodobowa ochrona
Pobierz certyfikat
AERO CLUB JB Aviation posiada certyfikat organizacji kompleksowej zdatności do lotu (CAO) nr PL.CAO.0073, wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wysoko wykwalifikowany zespół gwarantuje fachowe i sprawne zarządzanie ciągłą zdatnością do lotu statku powietrznego. Aero Club, w ramach posiadanych i certyfikowanych uprawnień, oferuje m.in:

• zarządzanie kompleksową zdatnością do lotu samolotów i śmigłowców (CAO)
• przedłużanie / odnawianie przeglądu zdatności do lotu (ARC)
• opracowanie i zatwierdzanie Programu Obsługi Technicznej
• opracowanie i zatwierdzanie Programu Lotów Próbnych Kontrolnych
• wykonywanie rocznej analizy Programu Obsługi Technicznej
• pomoc w rejestracji samolotów i śmigłowców
• uzyskiwanie dodatkowych odstępstw dotyczących eksploatacji sprzętu lotniczego
• nadzór nad bieżącą dokumentacją
• opracowanie i zatwierdzenie MEL
• certyfikacja operatora/użytkownika do operacji w P-RNAV i RVSM.

Współpraca zespołów stacji obsługi lotnictwa ogólnego PART 145 oraz zarządzania dokumentacją pozwala skrócić do minimum czas niezbędny do wykonania planowanych i nieprzewidzianych czynności związanych z eksploatacją samolotu.

Przepisy europejskie i krajowe nakładają na każdego właściciela statku powietrznego obowiązek zarządzania ciągłą zdatnością do lotu SP. Dla użytkowników komercyjnych obowiązkowo wymagane jest zarządzanie przez certyfikowane Ośrodki Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu CAMO. Dla użytkowników prywatnych, od wprowadzenia 28. września 2009 roku przepisów PART M, powierzenie zarządzania certyfikowanym ośrodkom jest zalecane, choć nie obowiązkowe, o ile użytkownik wykaże się przed władzą lotniczą odpowiednią wiedzą, by samodzielne prowadzić takie zarządzanie.Po dobraniu odpowiedniego wyposażenia sprzęt lotniczy może służyć nie tylko do typowego transportu, ale także do wielu wyspecjalizowanych zadań.
Pobierz certyfikat
Na terenie AERO CLUB JB Aviation, 15 km od Warszawy na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, znajduje się jedna z największych prywatnych baz lotniczych w Polsce.

Do dyspozycji klientów jest 2300 m.kw powierzchni hangarowej, która z łatwością pomieści ponad 40 samolotów. Na terenie bazy znajduje się również budynek  handlowo-administracyjny, w którym nasi specjaliści zajmują się od A do Z wszystkimi sprawami związanymi z zarządzaniem flotą powietrzną.

Baza, pomieszczenia hangarowe i biurowe, spełniają najwyższe wymagania i standardy europejskie. Położony nieopodal 850 metrowy pas lądowiska pod względem usytuowania i jakości nawierzchni uchodzi za najlepszy w Polsce.

Na terenie AERO CLUB znajduje się również utwardzone lądowisko dla helikopterów z oświetleniem nocnym.
Zobacz cennikSkontaktuj się z nami
JB Aviation jest dystrybutorem urządzeń: Aspen Avionics, Avidyne, Cobham oraz L3-Communications. Firma oferuje również kompleksowe usługi w zakresie modernizacji i modyfikacji oraz montażu wyposażenia awionicznego samolotów z zachowaniem najwyższych standardów stacji obsługi lotniczej Part-145.

JB Aviation, przedstawiciel Aspen Avionics, dostarcza i montuje zaawansowane zestawy przyrządów pilotażowo-nawigacyjnych EFD1000, co czyni ją niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie.

W 2012 roku, na zlecenie zakładów lotniczych Margański & Mysłowski i w oparciu o własny projekt, JB Aviation zrealizowała kompleksową modernizację awioniki w samolocie EM-11C Orka. Po raz pierwszy w Polsce zostały wówczas zabudowane najnowsze urządzenia wielofunkcyjne Garmin serii GTN oraz elektroniczny system przyrządów silnikowych dla samolotu wielosilnikowego AuRACLE CRM produkcji Ultra Electronics.
JB Aviation to autoryzowany przedstawiciel firm: Bell, Diamond, Piper i Pilatus. Dział sprzedaży i zamówień dokłada wszelkich starań, aby zamawiane części zamienne i akcesoria trafiały do klientów w możliwie krótkim czasie.
Obróć urządzenie, aby przeglądać naszą stronę