Historia

JB Aviation, wcześniej JB Investments, zrodziła się w 1992 roku z miłości Jana Borowskiego, właściciela i prezesa spółki, do lotnictwa.

JB Aviation, wcześniej JB Investments, zrodziła się w 1992 roku z miłości Jana Borowskiego, właściciela i prezesa spółki, do lotnictwa. Doświadczenie, pasja i ogromna wiedza Jana dały początek firmie, która od lat stale podąża za dynamicznie zmieniającymi się potrzebami i aspiracjami ludzi, których marzeniem lub biznesową koniecznością jest latanie.

JB Aviation to najdłużej działający w Polsce przedstawiciel handlowy i stacja obsługi samolotów
i śmigłowców. Od 1997 roku firma jest wyłącznym dystrybutorem znanej amerykańskiej firmy Piper Aircraft Inc w Polsce. W 2000 roku flota firmy poszerzyła się o austriacką markę nowoczesnych samolotów Diamand Aircraft.
W 2008 roku do rodziny JB dołączył producent niezawodnych helikopterów amerykańskiej firmy Bell, a w 2011 roku oferta firmy poszerzyła się o luksusowe samoloty szwajcarskiej firmy Pilatus. Firma współpracuje również z takimi producentami jak: Robinson, Guimbal i Aviat.
Dziś w ofercie JB Aviation można znaleźć ponad 20 różnych typów samolotów i śmigłowców, które zaspokoją oczekiwania zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych.


W lotnictwie najważniejsze są bezpieczeństwo i niezawodność dlatego w 2001 roku JB Aviation otworzyła spółkę AERO CLUB, która szybko stała się jedną z największych w Polsce certyfikowanych stacji obsługi lotnictwa ogólnego, która jako jedyna w Polsce posiada autoryzację producentów Piper, Diamond, Pilatus i Bell. AERO CLUB zajmuje się na co dzień serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym i zarządzaniem ciągłą zdatnością do lotu (CAMO). Zespół AERO CLUB wykonuje również wszystkie czynności obsługowe, przeglądy i zarządzanie dokumentacją techniczną zgodnie z przepisami lotniczymi, a nawet pomaga w zatrudnieniu pilotów. Znajdujący się 15 km od Warszawy na terenie gminy Konstancin Jeziorna AERO CLUB to nie tylko organizacja obsługowa , ale również największa w Polsce prywatna baza lotnicza, która w 2009 roku została powiększona o powierzchnię hangarową na ponad 40 samolotów.

Z inicjatywy pasjonatów i miłośników lotnictwa AREO CLUB JB Aviation powstała w 2008 roku Fundacja "Zabytki Polskiego Nieba”, która popularyzuje polską i światową historię, tradycję i techniki lotnicze oraz przywraca zabytkowe maszyny do tzw. stanu lotnego. W rodzinie Jana pasja do lotnictwa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jego mama, Natalia, była pilotką szybowców. Stryj walczył w 1939 roku jako zastępca dowódcy 113 Eskadry skąd trafił do Anglii gdzie był pilotem Dywizjonu 302. Przesiąknięty lataniem Jan rozwijał wiedzę na wydziale MEL Politechniki Warszawskiej oraz w Instytucie Lotnictwa gdzie zajmował się budową silników. Dziś w zarządzie JB Aviation zasiadają również jego córka Magdalena i syn Stanisław, którzy współdecydują o kierunkach rozwoju JB Aviation i z miłością patrzą w niebo. Dla JB Aviation ważni są ludzie dlatego od kilku lat firma publikuje wywiady z ciekawymi osobowościami ze świata lotnictwa na łamach blogu "Ludzie lotnictwa”.

Skontaktuj się z nami

Zachęcamy Państwa do pozostawienia danych kontaktowych wraz z krótkim opisem potrzeb. Nasi doradcy z przyjemnością przygotują szytą na miarę Państwa potrzeb ofertę.

Dziękujemy

Twoja wiadomość została przesłana. Skontaktujemy się wkrótce.

Powrót do strony głównej
Coś poszło nie tak, spróbuj ponownie później.
Obróć urządzenie, aby przeglądać naszą stronę