Historia

JB Aviation, wcześniej JB Investments, zrodziła się w 1992 roku z miłości Jana Borowskiego, właściciela i prezesa spółki, do lotnictwa.

JB Aviation, wcześniej JB Investments, zrodziła się w 1992 roku z miłości Jana Borowskiego, właściciela i prezesa spółki, do lotnictwa. Doświadczenie, pasja i ogromna wiedza Jana dały początek firmie, która od lat stale podąża za dynamicznie zmieniającymi się potrzebami i aspiracjami ludzi, których marzeniem lub biznesową koniecznością jest latanie.

JB Aviation to najdłużej działający w Polsce przedstawiciel handlowy i stacja obsługi samolotów
i śmigłowców. Od 1997 roku firma jest wyłącznym dystrybutorem znanej amerykańskiej firmy Piper Aircraft Inc w Polsce. W 2000 roku flota firmy poszerzyła się o austriacką markę nowoczesnych samolotów Diamand Aircraft.
W 2008 roku do rodziny JB dołączył producent niezawodnych helikopterów amerykańskiej firmy Bell, a w 2011 roku oferta firmy poszerzyła się o luksusowe samoloty szwajcarskiej firmy Pilatus. Firma współpracuje również z takimi producentami jak: Robinson, Guimbal i Aviat.
Dziś w ofercie JB Aviation można znaleźć ponad 20 różnych typów samolotów i śmigłowców, które zaspokoją oczekiwania zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych.


W lotnictwie najważniejsze są bezpieczeństwo i niezawodność dlatego w 2001 roku JB Aviation otworzyła spółkę AERO CLUB, która szybko stała się jedną z największych w Polsce certyfikowanych stacji obsługi lotnictwa ogólnego, która jako jedyna w Polsce posiada autoryzację producentów Piper, Diamond, Pilatus i Bell. AERO CLUB zajmuje się na co dzień serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym i zarządzaniem ciągłą zdatnością do lotu (CAMO). Zespół AERO CLUB wykonuje również wszystkie czynności obsługowe, przeglądy i zarządzanie dokumentacją techniczną zgodnie z przepisami lotniczymi, a nawet pomaga w zatrudnieniu pilotów. Znajdujący się 15 km od Warszawy na terenie gminy Konstancin Jeziorna AERO CLUB to nie tylko organizacja obsługowa , ale również największa w Polsce prywatna baza lotnicza, która w 2009 roku została powiększona o powierzchnię hangarową na ponad 40 samolotów.

Z inicjatywy pasjonatów i miłośników lotnictwa AREO CLUB JB Aviation powstała w 2008 roku Fundacja "Zabytki Polskiego Nieba”, która popularyzuje polską i światową historię, tradycję i techniki lotnicze oraz przywraca zabytkowe maszyny do tzw. stanu lotnego. W rodzinie Jana pasja do lotnictwa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jego mama, Natalia, była pilotką szybowców. Stryj walczył w 1939 roku jako zastępca dowódcy 113 Eskadry skąd trafił do Anglii gdzie był pilotem Dywizjonu 302. Przesiąknięty lataniem Jan rozwijał wiedzę na wydziale MEL Politechniki Warszawskiej oraz w Instytucie Lotnictwa gdzie zajmował się budową silników. Dziś w zarządzie JB Aviation zasiadają również jego córka Magdalena i syn Stanisław, którzy współdecydują o kierunkach rozwoju JB Aviation i z miłością patrzą w niebo. Dla JB Aviation ważni są ludzie dlatego od kilku lat firma publikuje wywiady z ciekawymi osobowościami ze świata lotnictwa na łamach blogu "Ludzie lotnictwa”.

Obróć urządzenie, aby przeglądać naszą stronę